Tři zvláštní novoroční zvyky

indir (2)Tak se nám to zase přehouplo, šestka vystřídala pětku a snad každý z nás nějak oslavil příchod nového roku. Neříkejte, že neslavíte. Možná si nepřipíjíte šampaňským ani neboucháte petardy, no ale určitě se alespoň na chvíli zastavíte a popřemýšlíte nad tím, jaký ten uplynulý rok byl. A pokud slavíte, dodržujete nějaké tradice, zvyky?

Pojďme se společně podívat na to, jak se slaví příchod nového roku na naší zeměkouli.

Anglie – Host do domu, hůl do ruky? Tak přesně tohle v Anglii na Silvestra rozhodně neplatí! Tam totiž věří, že první host, který do rodiny na nový rok přijde,  přinese štěstí po celý rok. Správně by to měl být muž, který by měl přijít předními dveřmi a měl by přinést nějakou malou pozornost hlavě rodiny.

 

 

Dánsko – Až uvidíte na Silvestra přede dveřmi Dánů střepy, nebojte se, nešlo o hádku, ale o poněkud zvláštní novoroční zvyk. Značí totiž přátelství a dobré vztahy v novém roce.

ČínaV Číně sice neuvidíte střepy, ale za to budou téměř všechny dveře natřené na červeno. To přinese štěstí a bohatství. Také si v rodinách nic nenařežete, protože všechny nože musí být schované, aby se někdo nepořezal a tím od rodiny neodřízl štěstí v novém roce.

Zvláštní, že? Taky znáte nějaké novoroční tradice, které nejsou tak úplně běžné? Sem s nimi!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s