Neodmyslitelné pojištění

Je to oříšek pro každého cestovatele, jak se na cestu pojistit. Nu, pravidlo je jedno.

Rozhodně je lepší to udělat, než pak litovat, že.

Horší je, když už před cestou počítáte každou korunu. Je tedy důležité se podívat po té nejlevnější variante. Jak to tedy dělám já?

Odjíždím jen na pár dnů či týdnů

Před každou cestou, krátkou či dlouhou, věnuji hodinku až dvě projíždění internetových diskuzí na téma  pojištění na cestách a hledám šikovné typy, jak se pojistit, ale nenechat pojišťovně majlant. (Musí také zbýt peníze na cestu, že!) V některých případech je nejlevnější vzít si pojištění u své pojišťovny, ale někdy lze najít levnější variantu. Zajímavou možnost jsem našla na jednomu fóru Hedvábné stezky. Na webu Moje výhody se zaregistrujte. Stojí to za to. Můžete totiž poté využít hezkou slevu od Axa pojišťovny – 50 procent už za to stojí, že! Já ji využila na dlouhodobý výjezd …

Dlouhodobý výjezd – víc než půl roku

Vyjíždíte-li na víc než půl roku, zlaté pravidlo se rozšiřuje o:

Odhlaste se z vaší pojišťovny!

Je to tak v zákoně. Z pojišťovny v ČR se můžete odhlásit, odjíždíte-li na víc než půl roku. Vyhnete se tak povinnosti platit každý měsíc svoje zdravotní pojištění. Udělejte to i v případě, jedete-li studovat či pracovat. Po návratu po vás Vaše pojišťovna bude chtít důkaz, že jste byli po dobu pobytu pojištěni. To je buď pracovní smlouva nebo právě dlouhodobé pojištění. V minulých letech jsem byla do zahraničí pojištěná u Metal Alliance (moje pojišťovna) a byla jsem spokojená (ostatně žádný úraz, nic). Letos jsem byla trochu na štíru s penězi, tak jsem využila právě slevu u Axy a zatím to vypadá dobře!

Co vy? Jak se pojišťujete?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s