Spolujízda

A když jsem už psala o couchsurfingu tak nesmím vynechat ani spolujízdu. O co jde, je jasné už z názvu. Když se vydáte na cestu a máte volno v autě, můžete nabídnout zbývající místa někomu dalšímu, kdo by měl zájem a rád by se svezl vaším směrem. Existuje již několik serverů, které se spolujízdou zabývají a poskytují zájemcům informace o nabízených volných místech nebo si v jejich databázi můžete vyhledat vhodného spolujezdce.

index

Spolujízdou ušetříte peníze i čas

Jezdí jak v rámci okresu, krajů, republiky, Evropy i do vzdálenějších zemí. Prim však hrají okolní země, jako jsou Německo, Rakousko a Slovensko.

Servery fungují tak, že si vyberete z nabízených směrů a datum, dostanete informace o volných místech k dispozici, o řidiči i o voze a pokud budete souhlasit s navrhovanou částkou za spolujízdu, můžete odkliknout a vyrazit.

Součástí serveru jsou i hodnocení registrovaných členů.

Buďte však opatrní, nikdy nevíte, jaký spolucestující k vám přisedne. Stalo se, že pašeráci nic netušícímu řidiči do auta nelegálně posadili imigranta a ten pak byl obviněn ze spoluviny na převaděčství.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s