Couchsurfing

Už je to docela dávno, co jsem poprvé narazil na toto slovo, které mi v té době nic neříkalo, ale dnes se stává mezi cestovali stále častějším a oblíbenějším. Couchsurfing je, mými slovy, služba, která posktuje cestovatelům ubytování, a to všechno zcela zdarma. Využívají ho hlavně mladí „baťůžkáři“, kteří chtějí mít cestování co nejlevnější, nebo jim ani tak nezáleží na penězích, ale touží poznat danou zemi jinak, než za zdmi hostelu či hotelu, chtějí se potkat s místními lidmi a dozvědět se tak věci, které by se v tištěných průvodcích nedozvěděli.

V dnešní době má Couchsurfing své členy již ve 232 zemích, celkem jich je okolo dvou milionů.

Chcete-li si sehnat nějaké ubytování přes tuto službu, je to velmi jednoduché – stačí najet na jejich web, zaregistrovat se a už si vyhledat další uživatele, kteří ubytování v daném místě poskytují. Snadné, že?

couchsurfing
couchsurfing

Nemusíte se vůbec bát, že by k vám někdo přijel se zlými úmysly, například vás chtěl vykrást nebo snad zabít:-) Každý uživatel registrovaný na webu Couchsurfingu dostává hodnocení, takže si můžete případného návštěvníka pěkně „proklepnout“.

Máte také nějaké zkušenosti s Couchsurfingem? Je něco, o co byste se chtěli podělit? Budu rád za každý podnětný komentář!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s