Jak si zabalit batoh?

Na cestách
Na cestách

Pro někoho možná banální otázka, pro jiného tragédie. Já se řadím (nebo spíš jsem se řadila) ke skupině druhé. Ono to balení není totiž nic jednoduchého.

Samozřejmě záleží na dvou fakktorech:

1. Na jak dlouho

2. Kam

Ano, správně. Vše co potřebujete jako cestovatelé vědět je, jak dlouho bude Váš výlet trvat. Jedině podle toho můžete správně usoudit, kolik oblečení a věcí budete potřebovat.

Druhý bod prozrazuje, že je důležité balit batoh i podle toho, kam jedete. To dává smysl. Pokud se chystám na Island, přibalím si především teplé oblečení, případně spodky z merino vlny a tak podobně. Pokud budu lézt po horách, potřebuju vybavení. A jestli jedu do Asie, tak určitě nezapomenu léky proti malárii.

Co nikdy nesmíte zapomenout přibalit:

Nejdůležitější věc je váš pas, vaše doklady. Bez nich to prostě nejde a většinou se bez nich nedostanete ani moc daleko. Doporučuje se vždy udělat kopii pasu v případě, že originál někde vytratíte nebo vám bude odcizen.

Co mi pomůže lépe zorganizovat můj batoh:

Určitě by bylo dobré použít organizéry oblečení nebo věci balit extra do pytlíčků nebo ziplocků. To je osvědčená rada, kterou já osobně dodržuji při každém tripu. Ne jen, že vše zůstane na svém místě, ale ani se nic nevylije tam, kam nemá.

Tak to bylo pár tipů na začátek. Těšte se na další!

Vaše Smetánka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s